Survivor'u Merve kazandı, fakat..


Survivor Kızlar-Erkekler Panama da finale en iyi olduklarını kanıtlayıp hakkıyla gelen 2 yarışmacı Merve ve İhsan’dı. İstanbul’da yapılan final yarışmasında Merve galip gelerek 500.000 TL’lık ödülü kazanan oldu.

Hakkıyla kazandıysa fakat, ama, falan, filan niye, onu açıklayayım. Yarışmacılar kadar izleyicilerin de kafasında yer eden husus, her iki finalistin de kazanmayı hak ettiğiydi. Fakat ödülü sadece biri kazandı. Diğeri ise onca uğraştan sonra eli boş döndü. Oysa yarışmalarda birinci altın madalya alırsa diğeri de gümüşü götürürdü. Merve’yi daha sempatik bulup desteklesek de İhsan’ın mazlum kaldığını kabul etmek gerek. Durum 1-1 berabere iken Acun Ilıcalı taraflara parayı “birinci 300, ikinci 200 alsın. Var mısın, yok musun” diye bir teklif götürse idi, bu durum ortadan kalkabilirdi. Kabul etmeyen olursa, kimin aç gözlü olduğu ortaya çıkar, bu durum oylamalara da tesir ederdi.

Marmaris Göcek’te yapılan finalin ilk ayağında Merve’nin ağırlık avantajıyla favori olduğunu ve kazanacağını daha başta anlamıştım. Hatta İhsan beklenenin ötesinde performans göstererek rakibini zorladı ama sonuçta kaybetti. İkinci yarışmada şanslar eşitti ama İhsan beklenenin ötesinde üstün bir hafıza gösterisiyle kazanmayı bildi. Sıra halk oylamasına gelmişti. Doğrusu burada İhsan’ın avantajlı olduğunu düşünüyordum. Çünkü halk oylamalarında genellikle erkek yarışmacılara daha çok oy veriliyor. Merve’nin bunu da kazanması bana göre sürprizdi. Gerek daha sempatik bulunması, gerekse Survivor adasındaki guruplar çekişmesinde Merve’nin gurubunun haklı bulunması etkili olabilir. Ada Konseyi oylaması ortadaydı ama sanırım orada da sempatiklik etkili oldu.

Sonuçta bu güç ve dayanıklılıktan ziyade bir şov programı ve Merve gerek gücü, direnci, gerekse şansı ve sempatikliğiyle kazanmasını bildi. İnternette yazılan “Survivor’un birincisinin önceden belli olduğu, İhsan’ın kazanacağı” yorumlarının düş gücü ürünü olduğu da Merve’nin kazanmasıyla boşa çıktı. Özür dilemeliler. Acun Ilıcalı, Survivor’un yeni bölümü için hazırlık yaptıklarını söylediğine göre, programdan çok para kazanmış olmalı. Kendisinden İhsan’a hiç olmazsa 100 bin TL’lık bir teselli ödülünü vermesini umuyoruz. Kuru kuruya ikincilik olmaz. Baksanıza Başbakan 2. olan basket takımımıza 28 trilyonluk dev bir ödül verdi. Pintilik etmesin, kesenin ağzını İhsan’a açsın.

*İlk yayın adresim:Televizyon Yıldızları

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !